Биография  |  Фотоальбом  |  Проекты  |  Награды  |  Интервью  |  Видео  |  Ваши отзывы  |  Контакты
Andrew V. Kudin
 RU  |  UA  |  EN  |  IT  |  FR  |  DE  |  ES 
19 . 09 . 2018   
поиск
НАЗАДНАЗАД
радио "СВОБОДА" 19.03.2004

 

 

 

“Сюжети”

[ Надія Степула ] “Сюжети”

Київ, 19 березня 2004 року.

Надія Степула

До української калини повернулися з вирію журавлі. Сюжети їхнього вертання зігрівають і калину, і людей, які теж зачекалися тепла та добрих вісток.

А на хвилях радіо “Свобода” знову звучить радіожурнал СЮЖЕТИ і я, Надія Степула, автор та ведуча, вітаю Вас, дорогі слухачі!

“Пам’ять землі” – таку назву має нова книжка Андрія Кудіна. Ще не вляглися пристрасті від прочитання написаної ним книги “Як вижити у в’язниці”, а новий твір теж обіцяє бути прочитаним неоднозначно.

Ексклюзивне інтерв’ю з письменником – від Богдани Костюк.

Богдана Костюк

Андрію, власне, як Ви самі визначаєте жанр вашої книжки? Як Ви думаєте, що є найголовніше, про що в ній ідеться?

Андрій Кудін

Жанр цієї книги –  історична драма. Іноді трапляється так, що події, які відбувались багато сотень років тому назад набагато ближче до нас, ніж ті, що були вчора чи позавчора.

Я показую сучасність такою, якою вона є, ставлення людей до України, порівнюю світогляд українців, які живіть тут, всередині країни, з  світоглядом людей, які дивляться на Україну, як би, збоку, ззовні, показую як вони сприймають Україну і те як ці два погляди переплітаються між собою.

Богдана Костюк

На вашу думку, в чому найголовніше значення цієї книги?

Андрій Кудін

Перше, це книга дань поваги тим, які в свій час вимушені були виїхати за межі України, але які зберегли українську мову, українську культуру, і не тільки в своєму поколінні, а й передали її в спадщину. 

Герой книги - онук українця, який колись був вимушений виїхати з України. Ні герой книги, ні його батьки ніколи не були на Україні, вони народилися на території США. Але ця спадщина була передана, і про те як вона була реалізована в житті розповідається на сторінках книги.


Богдана Костюк

Є в історії сучасної української літератури чимало прикладів таких епопей-романів саме про віддалені часи історії України. Якими постають герої-князі, засновники Київської Русі у вашій книзі? Чи вони різняться від канонізованих образів?

Андрій Кудін

Я завжди намагався писати так, як воно було насправді, незважаючи на те, подобається воно мені чи ні. Я взагалі вважаю, що реальна історія, як сучасна так і минула набагато цікавіша вигаданих моментів. Я показую людей такими, які вони були.

Я показую, наприклад, того Ярослава Мудрого, який він був насправді і розповідаю про конфлікт, який у нього був з батьком - Володимиром.

Я показую братовбивчу війну, яка була і показую те, що події, які відбуваються сьогодні – це наслідок тих подій, які відбувалися 1000 років тому назад.

Богдана Костюк

Андрію, а як вдалося знайти архівні джерела?

Андрій Кудін

Справа в тому, що потрібно просто знати, де саме їх шукати. Насправді дуже багато матеріалів лежать на поверхні. Просто ніхто з ними не працює і  не аналізує їх певним чином.

Всі вважають, що єгипетські піраміди набагато нам цікавіші, ніж ті святі місця, які знаходяться на території, наприклад, Києво-Печерської Лаври.


Але, насправді, подивіться - іноземці приїжджають до нас, щоб подивитися на те що для нас стало звичним. Ми забуваємо про те що справжні скарби лежать у нас під ногами.

 
Design by XTLabs, Inc. Build a Website       © 2003 Andrew V. Kudin. All rights reserved.